Я́на Вади́мівна Зінке́вич

Я́на Вади́мівна Зінке́вич

Украї́нська доброво́льча а́рмія (УДА)

Я́на Вади́мівна Зінке́вич (нар. 2 липня 1995) — український доброволець-медик. Начальник Медичного управління та реабілітації бійців Української Добровольчої Армії (раніше Добровольчий український корпус. («Правого сектору») під час війни на сході України. Командир Медичного батальйону «Госпітальєри»[1].
За період активної фази АТО починаючи з 2014 року особисто витягла та врятувала більше двох сотень поранених українських солдатів з передової. Створила та нині й досі керує медичним батальйоном «Госпітальєри», що з часу створення врятував понад 2500 поранених українських воїнів та цивільних осіб з передової.
Опісля перенесених операцій та реабілітації, пересувається у інвалідному візку.
Життєпис
Яна Зінкевич народилася 2 липня 1995 року в місті Рівне. Закінчила Рівненський Навчально-виховний комплекс «Колегіум»[2].
До війни готувалась до вступу в медичний університет. У 2017 році мрія здійснилася, Яна Зінкевич поступила до Державної медичної академії Дніпра[3]
ДТП з «Госпітальєрами»
5 грудня 2015 року близько 04:00 ранку автомобіль медичного батальйону «Госпітальєри» на трасі Дніпро-Донецьк, по провині водія Корабльова Максима (Стрілка) винесло з траси, внаслідок чого авто 7 разів перевернулося. Під час ДТП, постраждала пасажир автомобіля Зінкевич Яна, вона отримала травми не сумісні з життям (повний перелом хребта, параплегія, переломи половини ребер та ключиці, ушкодження внутрішніх органів, гемопневмоторакс, контузію серця та легень та втратила можливість мати дітей на все життя), але провівши декілька місяців у лікарні змогла вижити. Внаслідок ДТП має пожиттєву інвалідність, та пересувається на інвалідному візку. Сам винуватець ДТП, Максим Корабльов ушкоджень, що загрожують життю не отримав. Кримінальна справа у відношенню Максима Корабльова, на даний момент закрита
[http://24tv.ua/likari_rozpovili_pro_stan_volonterki_zinkevich_n638855 Лікарі розповіли про стан волонтерки Зінкевич //
Нагороди та відзнаки
Орден «За заслуги» ІІІ ст. (1 грудня 2015 року) — «за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю»[4].
Орден «За спасіння життя» (16 березня 2016 року) — «за героїчні вчинки, дії, завдяки яким було врятовано життя людини». Перша церемонія нагородження громадською відзнакою відбулася у Тернопільському державному медичному університеті. Через перебування на реабілітації Яна була нагороджена заочно[5].
Орден «Народний Герой України» (4 червня 2015 року). Перша церемонія нагородження недержавною відзнакою відбулася о 12:00 в Києві в будинку Митрополита Національного заповідника «Софія Київська». Серед українських воїнів, медиків, волонтерів була відзначена й начмед ДУКу Яна Зінкевич[6].
Пам'ятний знак «За воїнську доблесть» (листопад-грудень 2014 року) — заохочувальна відзнака Міністерства оборони України[7].
Особисте життя
На початку травня 2016 року Яна повідомила про свою вагітність, вона перебувала на четвертому місяці[8]:
27 травня 2016 року Яна Зінкевич одружилася з 27-річним Максимом Корабльовим. Весільна церемонія відбулась у Воронцовському парку Дніпра. Яна вирішила зберегти своє прізвище. Молодята прибули на весілля на реанімобілі та у супроводі побратимів Яни.
31 жовтня Яна народила доньку Богдану.
На даний момент, Яна Зінкевич самостійно виховує доньку Богдану. В листопаді 2016 року за декілька днів опісля народження дитини (менше ніж за пів року опісля шлюбу) чоловік Яни, Максим Корабльов покинув сім‘ю, та залишив Яну з новонародженою.
В січні 2017 року, Яна після року боротьби та 7 відмов, все ж отримала офіційне розлучення.
Внаслідок пережитого насилля в сім‘і під час шлюбу, розповідає про колишнього чоловіка мало, та не має бажання з ним та про нього спілкуватись.
Спільною дитиною Максим Корабльов не займається, не бачиться та не забезпечує; ні під час вагітності дружини, ані опісля народження дитини.
Зараз проходять судові питання з позбавлення Максима Корабльова батьківських прав.