Бужанський Максим Аркадійович

Бужанський Максим Аркадійович

Максим Аркадійович Бужанський (нар. 24 листопада 1974, м. Дніпро) — український блогер, письменник та публіцист[1]. Народний депутат України 9-го скликання від партії «Слуга народу»[2].

Життєпис
Закінчив Дніпропетровський державний інститут інженерів залізничного транспорту (спеціалізація «Інженер-містобудівник»).
Менеджер. Співавтор та ведучий політичних програм на телеканалі ZIK. Постійний учасник фестивалю блогерів.
Нагороджений медаллю «За заслуги перед містом» від Дніпровської міської ради[3].
Відкрито виступає проти Революції гідності і не приховує, що був виборцем Януковича. Щиро ностальгує за СРСР.[4][5][6][7]
Кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року (виборчий округ № 25, Чечелівський район, частина Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпра)[8]. На час виборів: менеджер ТОВ «Арна», проживає в м. Дніпрі. Безпартійний[9].
Член Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності[10].
Проросійські погляди
В українських ЗМІ Максима Бужанського описують як проросійського блогера й підкреслюють що його риторика має «майже повний набір типового проросійського блогера / політика.»[11][12][13][14] Згідно з аналізом українських журналістів публічної діяльності Бужанського за останні кілька років перед обранням у депутати ВР у 2019, Бужанський має погляди тотожні ідеології проросійської партії «Опозиційна платформа — За життя», зокрема він послідовно критикує Революцію гідності заявляючи що Януковича слід було звільняти з посади президента виборами а не революцією й зазначаючи що «єдиний результат Майдану — легалізація нацизму».[11][15][16][17] За словами керівника УІНП Володимира В'ятровича, Бужанський це «Вадим Колесніченко нового розливу».[18]